19 Feb 2021

SCC Friday Track Racing
19/02/2021
Event 1A Heart Starter Junior 4 3 Laps
67 Lawson McInnes Jun
63 Peter Earl Jun
16 Brodie Clarke Jun
Event 1B Heart Starter Junior 3 3 Laps
71 Jackson Cox Jun
68 Alex Hume-Phillips Jun
78 Henry Brown Jun
Event 1E Heart Starter Senior  D 4 laps
31 Vicki Birks Dsr
39 Grant Warren Dsr
17 Paul Fountas Dsr
34 Lee_Anne Fleming Dsr
33 Felicity Brown Dsr
Event 1F Heart Starter Senior B 6 laps
18 Jeremy Austin Csr
54 Cooper Warren Jun
32 Ted Wyeld Bsr
22 James Kelly Bsr
24 Richard Lam Csr
Event 1H Heart Starter Seniors 4 laps
10 Dan Drake Asr
9 David Radzikiewicz Asr
21 Ben Brown Bsr
19 Dale Goldfinch Csr
6 Michael Young Asr
4 Bryan McIntyre Asr
Event 1A Time Trial
55 Elizabeth Green Jun 44.12
81 Kaylee Dunn Jun 44.28
71 Jackson Cox Jun 49.87
63 Peter Earl Jun 51.08
67 Lawson McInnes Jun 52.28
16 Brodie Clarke Jun 54.67
78 Henry Brown Jun 58.97
68 Alex Hume-Phillips Jun 60.0
Event 3D Italian Pursuit Senior Teams 01:15.82
Front 17 Paul Fountas Dsr
18 Jeremy Austin Csr
19 Dale Goldfinch Csr
81 Kaylee Dunn Jun
Back 01:19.28
39 Grant Warren Dsr
55 Elizabeth Green Jun
22 James Kelly Bsr
32 Ted Wyeld Bsr
Event 3B Junior  Team Italian Pursuit (Dead Heat) 01:13.64
Front 78 Henry Brown Jun
63 Peter Earl Jun
67 Lawson McInnes Jun
Back 01:13.64
68 Alex Hume-Phillips Jun
71 Jackson Cox Jun
16 Brodie Clarke Jun
Event 6A Madison Time Trial Time
6 R Lam D Goldfinch 01:13.95
7 J Austin K Dunn 01:17.74
2 P Fountas B McIntyre 01:18.03
8 V Birks D Drake 01:18.49
5 C Warren T Wyeld 01:19.64
3 G Warren D Radzikiewicz 01:22.19
1 L Fleming M Young 01:22.35
9 E Green J Kelly 01:22.39
4 F Brown B Brown 01:24.02
12 B Clarke P Earl 00:50.88
10 H Brown L McInnes 00:55.92
11 A Hume-Phillips J Cox 00:56.96
Event 2C Junior Handicap 1 Lap
16 Brodie Clarke Jun
63 Peter Earl Jun
69 Zach Bryant Jun
67 Lawson McInnes Jun
71 Jackson Cox Jun
78 Henry Brown Jun
Event 2E Senior   D  Handicap 2 Lap
33 Felicity Brown Dsr
34 Lee_Anne Fleming Dsr
31 Vicki Birks Dsr
39 Grant Warren Dsr
17 Paul Fountas Dsr
Event 2F Senior    Grade  Handicap 2 Lap
24 Richard Lam Csr
54 Cooper Warren Jun
55 Elizabeth Green Jun
18 Jeremy Austin Csr
6 Michael Young Asr
10 Dan Drake Asr
32 Ted Wyeld Bsr
12 Ken Little Dsr
4 Bryan McIntyre Asr
9 David Radzikiewicz Asr
22 James Kelly Bsr
19 Dale Goldfinch Csr
Event 3A Junior Scratch Race 3 laps
16 Brodie Clarke Jun
71 Jackson Cox Jun
68 Alex Hume-Phillips Jun
Junior Scratch Race 3 laps
63 Peter Earl Jun
67 Lawson McInnes Jun
78 Henry Brown Jun
Event 3E Senior D Grade  Scratch Race 5 Laps
31 Vicki Birks Dsr
17 Paul Fountas Dsr
34 Lee_Anne Fleming Dsr
39 Grant Warren Dsr
33 Felicity Brown Dsr
Event 3D Senior A Grade  Scratch Race 8 Laps
10 Dan Drake Asr
6 Michael Young Asr
19 Dale Goldfinch Csr
4 Bryan McIntyre Asr
9 David Radzikiewicz Asr
21 Ben Brown Bsr
Event 3E Senior  B Grade  Scratch Race 8 Laps
54 Cooper Warren Jun
32 Ted Wyeld Bsr
22 James Kelly Bsr
18 Jeremy Austin Csr
55 Elizabeth Green Jun
81 Kaylee Dunn Jun